Termolifting w każdym wieku…

Na rynku istnieje wiele urządzeń, których działanie ma zapewnić długotrwały efekt ujędrnienia i zagęszczenia skóry. Jednym z nich jest niezawodny RF INFINI, który opiera się na działaniu dwóch zjawisk. Pierwszym z nich jest szeroko pojęta radiofrekwencja, potocznie zwana też falą radiową, dzięki której dochodzi do przegrzania głębszych warstw skóry. Z drugiej strony natomiast występuje działanie mikroigieł dzięki, którym można selektywnie stymulować skórę właściwą odpowiedzialną za młody wygląd.

Głowina urządzenia RF INFINI wyposażona jest w 49 izolowanych mikroigieł, których zastosowanie zapobiega przegrzaniu się najbardziej zewnętrznej warstwy- naskórka, tym samym zmniejszając ryzyko wystąpienia przebarwień.

Bezpośrednim efektem zabiegu są pozostawione pod skórą punkty koagulacji i przegrzania, które zapoczątkowują proces odnawiania włókien kolagenowych. To dzięki tym przemianom, efektem finalnym zabiegu jest zagęszczenie i ujędrnienie skóry.

 

Radiofrekwencja mikroigłowa może być stosowana w wielu przypadkach. Oczywiście, najczęściej stosowana jest u osób, które chcą poprawić owal swojej twarzy, zredukować opadające policzki, zminimalizować zmarszczki, czy dać efekt nowej, odbudowanej skóry. Zabieg RF INFINI sprawdzi się również idealnie w przypadku usuwania blizn potrądzikowych, czy efektu wiotkiej skóry w obszarze biustu, dekoltu, ramion.

Jakie są przeciwskazania do zabiegu? Jest to z pewnością ciąża, choroba nowotworowa, świeże rany, zmiany chorobowe skóry, zaburzenia krzepliwości krwi, wszczepione urządzenia elektryczne, terapia przeciwzakrzepowa, czy skłonność do powstawania keloidów.

Zabieg poprzedzony jest nałożeniem znieczulenia, tak by jak najbardziej zmniejszyć wszystkie dolegliwości i odczucia z nim związane. Sam zabieg trwa od 1,5h do 3,5h w zależności od wielkości obszaru, na którym pracujemy. W trakcie procedury zabiegowej dochodzi do 2-3 przejść głowicą, wykonując wkłucia od 0,5 do 3,5mm.

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, może pojawić się też niewielki obrzęk, który utrzymuje się 1-3 dni po zabiegu. Może pojawić się również pieczenie skóry, jednakże jest to efekt krótkotrwały, który szybko ustępuje. Warto pamiętać, że zabieg można wykonywać cały rok.

Efekt remodelingu skóry następuje przez kilka następnych tygodni i może potrwać nawet do 3 miesięcy. W tym czasie następuje całkowita odbudowa skóry w trakcie, której dochodzi do powstawania nowych włókien kolagenowych, skracania się tych, które już były wcześniej obecne, a także odnawiania się nowych wiązań występujących pomiędzy nimi. Dzięki takim przemianom uzyskujemy efekt gęstszej, bardziej elastycznej i ujędrnionej skóry, bez oznak jej starzenia się.