Mezoterapia igłowa w leczeniu wypadających włosów- HIT CZY KIT?

Mezoterapia igłowa w leczeniu wypadających włosów- HIT CZY KIT?

Z pewnością nieraz  w rozmowie z koleżanką słyszałaś, że ma ona problem z nadmierną ilością wypadających włosów. Być może ta trudność dotyka też Ciebie?

Zanim zaczniesz próbować różnego rodzaju nowinek dostępnych na rynku, warto się zastanowić i znaleźć przyczynę, która decyduje o Twojej przypadłości.

Niestety, coraz więcej nas boryka się z nadmierną ilością wypadających włosów. Czynnikami pobudzającymi są najczęściej zmiany hormonalne lub uwarunkowania genetyczne. W przypadku tych pierwszych, z pewnością należy rozpocząć terapię od wizyty u endokrynologa, który pomoże ustabilizować sytuację hormonalną. Kiedy jednak podłożem problemu jest genetyka, warto rozpocząć działania profilaktyczne jak najwcześniej. Dodatkowymi bodźcami nasilającymi wypadanie włosów mogą być sytuacje stresogenne, nieustające zmęczenie i osłabienie organizmu, nieodpowiednia dieta lub okres ciąży.

Oprócz prawidłowej farmakoterapii, suplementacji czy stosowaniu odpowiednio dobranych szamponów i odżywek, ważne jest by działać „od środka” w miejscu występowania problemu. Dlatego też rewelacyjnym zabiegiem, który sprawdza się w leczeniu łysienia jest mezoterpia igłowa.

 

Mezoterapia igłowa polega na kilkukrotnym, iniekcyjnym wprowadzeniu preparatu odżywczego do skóry właściwej głowy. W skład takiego produktu wchodzi najczęściej zbiór minerałów, witamin, aminokwasów i innych substancji, mających wpływ na wzrost i rozwój włosa. Zabieg ten również sprawdza się w przypadku, gdy włosy są słabe i zniszczone, pozbawione gęstości i blasku, a także gdy dotyka nas problem łupieżu czy przetłuszczających się włosów.

Zabieg ten, jak większość pozostałych należy wykonywać w serii około 5 zabiegów. Odstępy czasowe dobierane są indywidualnie, w zależności od potrzeb skóry głowy pacjenta.

Mezoterapia igłowa nie należy do bolesnych zabiegów, aczkolwiek w trakcie podania preparatu może wystąpić uczucie dyskomfortu, spowodowane wkłuciem i rozchodzeniem się substancji odżywczych w skórze właściwej.

Przed rozpoczęciem serii zabiegowej, warto zapoznać się z przeciwskazaniami do wykonania procedury zabiegowej, którymi są:

 • Choroby nowotorowe (a także nowotworowe i przednowotworowe zmiany na skórze)
 • choroby skóry głowy
 • ciąża i okres karmienia piersią
 • łuszczyca w fazie zapalnej w miejscu zabiegu
 • ogólny zły stan zdrowia, np. przeziębienie
 • opryszczka
 • przerwanie ciągłości skóry w miejscu wykonywania zabiegu
 • stany zapalne skóry
 • skłonność do bliznowacenia
 • infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze
 • choroby ogólnoustrojowe
 • kolagenozy
 • alergie na składniki preparatu stosowane w mezoterapii!

 

Już po pierwszych 2-3 zabiegach gwarantujemy zredukowanie liczby wypadających włosów, widoczne zwiększenie grubości włosów oraz ich gęstości. Spodziewać się można efektu tzw. „baby hair” czyli wyrastania nowych włosów ze skóry głowy, a także zwiększonego poziomu nawilżenia i odżywienia włosów.

 

 

Z pewnością jest to najlepsze rozwiązanie dla osób, które chcą zawalczyć o piękno swoje i swoich włosów. My podtrzymujemy się wersji, że mezoterapia igłowa w walce z łysieniem to HIT! Przekonaj się i Ty J