Jak bardzo jakość kwasu hialuronowego ma wpływ na bezpieczeństwo zabiegu wypełnienia?

Jak bardzo jakość kwasu hialuronowego ma wpływ na bezpieczeństwo zabiegu wypełnienia?

Dziś troszkę dłuższy post z zakresu medycyny estetycznej. Zapraszamy do poszerzenia swojej wiedzy na temat preparatu z zakresu wypełnienia zmarszczek, bruzd oraz ust.

By wykonać prawidłowo zabieg z użyciem preparatu wypełniającego z pewnością potrzebna jest odrobina talentu, znajomość kanonów piękna i złotych proporcji oraz odpowiednie przygotowanie medyczne. Warto pamiętać jednak o rzeczy najważniejszej, a mianowicie o wysokiej klasy, bezpiecznym wypełniaczu, jakim w naszym gabinecie jest Regenyal Idea. Przedstawiamy Państwu włoski produkt cieszący się ogromną popularnością i zaufaniem wśród lekarzy kierujących się dobrymi efektami. Najważniejszą cechą wszystkich wypełniaczy REGENYAL IDEA jest idealne oczyszczenie produktu z resztek czynnika sieciującego, kwasów nukleinowych i protein. Dzięki takiemu działaniu, wypełniacze REGENYAL IDEA nie powodują żadnych odczynów zapalnych, zaczerwień i obrzęku po zabiegu.

Kwas hialuronowy do wypełnień marki Regenyal Idea daje nam dziś ogromne możliwości modelowania ust, policzków, drobnych zmarszczek i dużych bruzd a nawet nosa. To wspaniała metoda kompleksowego odmładzania twarzy, dająca natychmiastowe efekty na długi czas – nawet do 12 miesięcy. Bezpieczny wypełniacz jak Regenyal Idea!

 

Kwas hialuronowy – do czego tak właściwie jest nam potrzebny?

Po pierwsze występuje on w różnych tkankach i płynach organicznych wszystkich żywych organizmów (stanowi ponad 50% macierzy pozakomórkowej skóry). Jest odpowiedzialny za spójność tkanek, a jego najważniejszą cechą jest zdolność wiązania nieograniczonych ilości wody, co pozwala na utrzymanie odpowiedniego i naturalnego nawilżenia, charakterystycznego dla młodzieńczej skóry.

Inną szczególną cechą kwasu hialuronowego jest wpływ na zachowanie optymalnego środowiska fizjologicznego dla proliferacji i migracji fibroblastów, syntezy kolagenu, a także innych składników macierzy. Ważną funkcją kwasu hialuronowego jest „wymiatanie” wolnych rodników, uzależnione od struktury chemicznej i ciężaru cząsteczkowego. Wolne rodniki są jedną z głównych przyczyn uszkodzeń w tankach i starzenia się skóry.

 

Co wyróżnia kwas hialuronowy w wypełniaczach REGENYAL IDEA?

Proces produkcji kwasu hialuronowego jest złożony i bardzo precyzyjny. Gwarancja uzyskania produktu bio-syntetycznego o właściwościach chemiczno-fizycznych, identycznych z naturalnymi, jest pierwszym i najważniejszym celem przy projekcie tworzenia wysokiej jakości wypełniacza. Jest to główny powód, dla którego pracujemy w ścisłej synergii z Fidia Farmacautici – światowym producentem i liderem w badaniach nad kwasem hialuronowym. Dzięki temu możemy zagwarantować najwyższe standardy jakości, zarówno jeśli chodzi o czystość, ale również o powtarzalność i niezmienność właściwości fizycznych materiału, niezbędnych do uzyskania wypełniacza o jednolitych cechach, które zostają zachowane w kolejnych partiach produktu.

 

W naszym gabinecie nie ma podstaw do tego by bać się zabiegów wypełniających problematyczne partie. Profesjonalizm, wiedza i doświadczenie w rękach lekarza medycyny estetycznej idą w parze z preparatem z najwyższej półki. Unikajmy gabinetów, które kierują się bardzo obniżonymi cenami tego typu zabiegów (często niemożliwie 'okazyjne’ ceny idą z niedopuszczalnie niską jakością preparatu niewiadomego pochodzenia), dla których ważna jest ilość, a nie poziom wykonywanych usług.

 

Dbajmy o swoje zdrowie i bezpieczeństwo, oddając się w ręce sprawdzonych gabinetów i specjalistów!