EFEKTYWNA DEPILACJA LASEROWA- BEZPIECZNA CAŁY ROK

EFEKTYWNA DEPILACJA LASEROWA- BEZPIECZNA CAŁY ROK

 

Problem nieustającej depilacji włosów dotyczy praktycznie każdej z nas. Z pewnością próbowałaś już wszystkiego, od maszynek do golenia, przez krem do depilacji, kończąc na woskowaniu. Mimo wszystko Twoje włoski odrastają w zadziwiająco szybkim tempie, a Ty musisz tracić swój czas na ich codzienne usuwanie.

Powiedz STOP! I zacznij z tym walczyć J

W świecie kosmetologii istnieje sprawdzony sposób na redukcję niechcianych włosów. Jeżeli dotyka Cię problem wrastających włosów, ich nadmierną ilością czy ich szybki wzrost, to właśnie depilacja laserowa jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.

 

Efekt trwałej redukcji owłosienia jest możliwy dzięki zastosowaniu specjalnego lasera diodowego, emitującego falę o długości 810-940 nm. W trakcie zabiegu dochodzi do zjawiska selektywnej fototermolizy, dzięki której wiązka światła pochłaniana jest przez barwnik występujący we włosach- melaninę. Podczas tego procesu dochodzi do przemiany światła w ciepło, by finalnie mieszek włosowy uległ termicznemu uszkodzeniu.

 

Aby efekty były zadowalające, depilację laserową wykonuje się w serii. Najczęściej składa się na nią od 4 do 6 zabiegów, które powtarza się co około 6 tygodni.

 

Obalmy mity!

 

  • Depilacji laserowej nie wykonuje się latem.

 

Tak też myśli większość z nas. Co prawda, pora jesienno-zimowa jest najbezpieczniejszym okresem do wykonywania tego typu zabiegów, nie zaprzecza to jednak temu, by móc korzystać z epilacji również latem. Decydując się na depilację laserową w okresie wakacyjnym, trzeba jednak pamiętać:

  • by nie eksponować na słońcu partii objętej epilacją przez około 2 tygodnie po zabiegu,
  • stosować kremy z wysokim filtrem przeciwsłonecznym.
  • Depilacja laserowa to bolesny zabieg.

 

Jak najbardziej, w trakcie zabiegu pacjenci odczuwają nieznaczny dyskomfort w postaci delikatnego pieczenia czy uczucia igiełek, które są nieodłącznym elementem zmian fizycznych zachodzących w trakcie podawania impulsu. Dlatego ważnym aspektem jest wyposażenie lasera w głowice chłodzącą, dzięki której odczucia bólowe zmniejszone są do minimum. Tak też jest w przypadku lasera, na którym pracujemy w naszym gabinecie. Asclepion® MedioStar NeXT zawiera ogniwo chłodzące obszar zabiegowy, które zdecydowanie zapewnia komfort bezbolesnej epilacji.

 

Warto pamiętać również, że ok. 3-4 tygodnie przed zabiegiem nie należy wyrywać włosów pęsetą czy woskiem, a  pozbywać się ich wyłącznie za pomocą depilatora lub maszynki do golenia.

Pierwsze efekty widoczne są po około 3 tygodniach od wykonania zabiegu, kiedy to redukcji ulega 20-30% włosów.

Depilację laserową można wykonywać zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

 

Przeciwskazania

 

Do tych najbardziej podstawowych zalicza się:

  • ciążę i karmienie piersią,
  • chorobę nowotworową,
  • zmiany wirusowe w postaci opryszczki, kurzajki,
  • przyjmowanie leków i ziół o działaniu fotouczalającym,
  • przyjmowanie doustnych retinoidów (oraz do 6 miesięcy po ich odstawieniu),
  • świeża opalenizna.

 

Masz jeszcze wątpliwości? W celu ich rozwiania, zapraszamy do naszego gabinetu, gdzie rzetelnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania. J