Czy warto udać się do kosmetologa po okresie wakacyjnym?

Czy warto udać się do kosmetologa po okresie wakacyjnym?

Okres letni to cudowny czas; więcej przebywamy poza domem, zwiedzamy i poznajemy świat. Niestety wszystko, co dobre i przyjemne, szybko się kończy. Wkraczamy w okres jesienny, na nowo przestawiamy się i dostosowujemy do zadań i obowiązków, jak nasze pociechy rozpoczynające kolejny rok szkolny. I tu się rodzi pytanie, czy w tym pędzie pamiętamy o tym, że należy zadbać o skórę po urlopie. A dlaczego? Przeczytaj poniższy artykuł.

Wieloletnie doświadczenie pracy na żywym organizmie, jakim jest skóra, pokazało, że okres powakacyjny wymusza skoncentrowanie się szczególnie na skórze naszych pacjentów z uwagi na szkodliwe działanie promieni słonecznych.

Słońce ma niekorzystny wpływ na skórę. Dlaczego?

Ze względu na przyspieszony proces starzenia się skóry, w tym zanik kolagenu i elastyny, który prowadzi do utraty jędrności skóry. Zachodzi również niekorzystny proces ścieńczenia skóry, rozszerzają się naczynia krwionośne oraz rumień, zwiększa się wydzielanie łoju przez wzmożoną pracę gruczołów łojowych. W wyniku wielokrotnej ekspozycji na słońcu powstają na naszym ciele zmiany barwnikowe (takie jak plamy soczewicowate, piegi itp.) lub te które już mamy na skórze od wielu lat ulegają deformacji i przybrać charakter rakotwórczy.

W naszym gabinecie zalecana jest konsultacja dermatologiczna oraz kosmetologiczna. Wizyta u dermatologa ma na celu oględziny znamion barwnikowych, które często po wielokrotnej dyspozycji słonecznej mogą ulec deformacji. Dermatolog sprawdzi za pomocą dermatoskopu, czy znamiona nie zmieniły koloru lub kształtu i określi, czy nie są niebezpieczne dla zdrowia. Natomiast kosmetolog dobierze profesjonalny zabieg, ukierunkowany odpowiednio do potrzeb skóry; zastosuje zabiegi terapeutyczne, mające na celu regenerację skóry po upalnych dniach i kąpielach słonecznych. Zabiegi są dobierane indywidualnie i polegają przede wszystkim na optymalnym nawilżeniu skóry oraz oczyszczeniu jej we właściwy sposób. Terapie zabiegowe po lecie są niezbędne do przygotowania skóry przed zbliżającą się jesienią i zimą, w tym czynników zewnętrznych takich jak zmiany temperatury, zimny wiatr, intensywniejsze ogrzewanie naszych domów. Wszystko po to, by skóra po okresie letnim była prawidłowo odbudowana i mniej wrażliwa na zmiany pór roku.

Zapraszamy na konsultacje już teraz, by Twoja skóra była zadbana i dobrze zregenerowana!