W internecie coraz częściej można spotkać się z pojęciem mikroigłowej i nanoigłowej mezoterapii frakcyjnej. Czym tak naprawdę jest ten zabieg?
Zabieg ten jest swego rodzaju konkurencją dla tradycyjnej mezoterapii igłowej. Wykonuje się go za pomocą innowacyjnego urządzenia tzw. „pena”, który za pomocą mikro- lub nanoigieł, wykonuje delikatne ukłucia na poziomie naskórka i skóry właściwej. To co charakteryzuje ten zabieg to fakt, że jest wysoce skuteczny i bezpieczny.
Jego zadaniem jest utworzenie sieci mikrokanalików, dzięki którym zwiększamy wchłanialność zaaplikowanej substancji aktywnej w głąb skóry właściwej, tym samym poprawiając efektywność zabiegu. Obecne hipoalergiczne, tytanowe igły o bardzo małej średnicy tworzą punktowe (inaczej frakcyjne) nakłucia do skóry właściwej, z pominięciem bariery naskórkowej, które pozwalają na dostarczenie do jak najgłębszych warstw skóry skoncentrowanych składników odżywczych, witamin oraz kwasów. Poprzez takie działanie komórki zostają zmuszone do regeneracji, czego następstwem jest odbudowa warstw skórnych oraz zwiększenie syntezy włókien kolagenowych i elastynowych. W wyniku tych działań uzyskujemy efekt zagęszczenia i pogrubienia skóry, a także redukcję blizn i spłycenie zmarszczek.
Dzięki możliwości pracy na różych wielkościach igieł, wyróżnia się dwa rodzaje terapii mezoterapii frakcyjnej:
- nanoterapia– bezbolesna metoda nakłuć nanoigłami, w celu podania substancji aktywnej do naskórka
- mezoterapia mikroigłowa- mikroiniekcyjna metoda podania substancji czynnej do naskórka i skóry właściwej, w wyniku której doprowadzamy do kontrolowanego stanu zapalnego, uwalniania czynników wzrostu z krwi, a także przebudowy skóry.
Zatem jakich efektów można się spodziewać dzięki zabiegom NanoFrax®? Frakcyjna mezoterapia mikroigłowa w największym stopniu wpływa na wzrost poziomu nawilżenia w naszej skórze. Skóra jest ujędrniona i promienna. Dodatkowo wyrównujemy koloryt skóry, zwiększamy jej napięcie, minimalizujemy widoczność zmarszczek, doprowadzamy do przebudowy naskórka oraz głębszych warstw, redukujemy blizny, a także wzmacniamy naturalny system antyoksydacyjny i fotoprotekcyjny skóry.
A co w przypadku nanoterapii? Terapia ta dzięki zastosowaniu ultra cienkich nanoigieł o średnicy 90 μm, umożliwia przeprowadzanie zabiegu na skórze cienkiej, silnie unaczynionej i trudno gojącej się. Nanoterapia jest całkowicie bezbolesna, bezkrwawa i nie powoduje powstania stanu zapalengo, dzięki czemu zabieg ten można wykonywać przez cały rok, oraz u osób chorych na cukrzycę. Nanoterapia jest jak najbardziej wskazana jako zabieg pielęgnacyjny u kobiet w ciąży, oraz u osób które z różnych przyczyn nie mogą korzystać z mezoterapii igłowej lub mikroigłowej. Idealnie się sprawdzi także w pielęgnacji okolicy oka oraz czerwieni wargowej.
Dzięki powstającym mikronakłuciom pobudzamy, aż trzy rodzaje komórek odpowiadających za nieskazitelny wygląd skóry: keratynocyty, fibroblasty i melanocyty. W zależności od regulacji głębokości wkłucia igieł (od 0,1mm do 2,5mm), możemy pracować na różnych warstwach skóry, co w konsekwencji odpowiada za finalny efekt. Aby uzyskać pożądane rezultaty, zabieg należy wykonywać w serii około 3-4 zabiegów, w odstępach czasowych co 3-4 tygodnie.